W imieniu Fundacji Widzialni oraz Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych pragniemy zaprosić Państwa do udziału w Konferencji "Włączenie Cyfrowe" organizowanej 10.06.2019 r. w Sali Kolumnowej Sejmu RP.

Podczas konferencji zaprezentujemy doroczny Raport Dostępności 2019. To już VI edycja badania stanu dostępności serwisów internetowych, e-usług i aplikacji mobilnych administracji publicznej. Ubiegłoroczne badanie wskazało, że nadal mniej niż 50% serwisów spełnia minimalne wymagania standardu dostępności. Jaki będzie wynik w tym roku?

Zobacz: Wyniki II etapu Konkursu Strona Internetowa bez Barier

Poznamy Laureatów X edycji konkursu Strona Internetowa bez Barier (www.konkurs.widzialni.org) którego celem jest wyłonienie i nagrodzenie serwisów internetowych, najlepiej dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, starszych i pozostałych narażonych na wykluczenie cyfrowe.

Wysłuchamy przedstawicieli Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz Ministerstwa Cyfryzacji, którzy w syntetyczny sposób omówią aktualny stan prawny w zakresie dostępności.

Konferencję zwieńczy panel dyskusyjny: AccessTech, czyli jak nowe technologie mogą odpowiadać na potrzebę dostępności. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi, reprezentującymi administrację rządową i biznes, rozmawiać będziemy m.in. o roli sztucznej inteligencji i tym, jak tworząc najnowsze rozwiązania uwzględniany jest kontekst dostępności. Partnerem panelu jest Koalicja na Rzecz Polskich Innowacji.

Aktualny program: www.konferencja.widzialni.org

Ilość miejsc ograniczona. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt mailowy: biuro@widzialni.org.